Posty

99. Koszty życia - porównanie cen podstawowych produktów cz.2

Obraz
Witam, zapraszam Was dzisiaj do następnej, drugiej już części z serii przedstawienia Wam cen podstawowych produktów. A więc zaczynamy: 1. Kasza jaglana (produkt ruski :D) 900g - 2,55 € 2. 3 Puszki Tuńczyka w sosie własnym - 2,46 € 3. Wilgotne chusteczki do rąk - 2,11 € 4. Mango - 1,79 €/szt 5. Fasolka - 1,89 € 6. Pomidory koktajlowe - 2,11 € (3,4 €/kg) 7. Jaja 15szt - 2,25 € 8. Młody szpinak - 1,65 € 9. Guma do żucia - 0,70 €/paczka 10. Grejpfut - 2,35 €/kg 11. Cukinia - 1,50 €/kg 12. Morele - 3,30 €/kg 13. Brzoskwinie - 2,25 €/kg 14. Śliwki - 3,50 €/kg 15. Banany - 1,59 €/kg 16. Suszone morele 400g - 4,54 € (11,5 €/kg) 17. Kiełba Chorizo ;) - 2,89 € 18. Mleczko kokosowe 400ml - 1,45 € 19. Marchew 1kg - 1,49 € 3majcie się i do następnego wpisu !

98. Koszty życia - porównanie cen podstawowych produktów cz.1

Obraz
Wiele razy słyszeliśmy to pytanie.. a jakie są koszty życia na wyspie? W dzisiejszym wpisie zamieszczę kilkanaście produktów które na codzień używamy i kupujemy. Z racji tego aby nie czynić z jednego posta encyklopedii postanowiłem podzielić "porównanie cen" na kilka części. Każda z części nie będzie skupiała się na jednym rodzaju produktu.. będzie to mix wszystkiego.  A więc zaczynamy :) 1. BIO Kawa mielona 250g - 3,75€  2. Woda kokosowa 1l - 2,99€  3. Dolce Gusto 16 kapsułek- ok. 4,80€  4. Mleko kokosowe 1l - 2,22€  5. Mleko migdałowe 1l - 2,99€  6. Orzechy włoskie 200g - 2,99€  7. Suszone daktyle - 0,89€  8. Suszone figi - 2,50€  9. Masło orzechowe 740g - 8,29€  10. Pasta tahini (sezamowa) - 3,99€  11. Batoniki RAW (różne smaki) - 1,32€  12. Czekolada gorzka z kokosem - 2,50€  13. Puszka polpy pomirodowej - 0,50€  14. Chipsy Quinoa...

97. Drogi i kierowcy

Tutaj w tym temacie to można napisać nie jeden poradnik czy książkę. Ciężko będzie mi opisać słowami co tutaj się dzieje ale Ci co tutaj byli pewnie będą wiedzieć o czym piszę i będą to sobie mogli wyobazić bez żadnych problemów. Będąc w Polsce, każdy narzeka na stan dróg.. 'Bo w Europie to same nowe dywaniki.." albo "nie obniżaj auta bo te nasze polskie drogi to masakra" i wiele innych podobnych słyszy się niemalże codziennie.. Podróżując na Malte autem - trasa opisana w początkowych notatkach tego bloga do których odsyłam - trochę zweryfikowaliśmy stan dróg w Europie i możemy swoje powiedzieć. Oczywiście będzie to opinia potwierdzona podróżą po autostradzie z małą częścią podróży po mniejszych czy większych miejscowościach w poszczególnych krajach ale nasza podróż była wystarczająco długa plus mieliśmy już kilka wypadów na Sycylię także jest z czego swoją opinie utworzyć.. Rozpisywać się za bardzo nie chcę ale w stosunku do Euro...

96. Jedzenie na Malcie

Obraz
Wszystkie moje poprzednie notatki były o wszystkim i niczym a głównie o niczym. :) Postanowiłem przez parę następnych notatek skupić się na jednym czy dwóch przewodnich tematach. Było już o zimie(a głównie o warunkach panujących wewnątrz podczas zimy), to teraz będzie o czymś przyjemniejszym a mianowicie o jedzeniu. Szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć tą notatkę. Zacznijmy od tego że bardzo mało rodzaju produktów jest dostępnych nie tylko ze spożywki ale ogólnie. W sklepach trzeba naprawdę się naszukać aby znaleźć to czego się chce a zwykle tego po prostu nie ma. Liczba produktów i producentów dostępnych jest bardzo mała. Jakość jedzenia naprawdę jest słaba. Maltanie jedzą ogromną ilość mrożonek, jedzenia z puszek, gotowe posiłki itd. Dlatego w każdym sklepie jest tego mnóstwo. Nie dość że wygląda to obrzydliwie to jeszcze jest nie zdrowe. Dla osób które próbują jeść zdrowo łatwo nie jest. Warzywa i owoce są ale są dość drogie porównująć do zarobków. Tak samo jeżeli...